Blog

  Eskişehir Laçin Kamp Alanı

  Yazıyı Değerlendirin

  Merhaba arkadaşlar, daha önce Eskişehir’de Laçin bölgesinde doğa yürüyüşü ile ilgili bir yazı hazırlamıştım. Gittiğim yürüyüşlerde gözüme kestirdiğim yerlere daha sonra kamp atmaya gidiyorum. Bu seferde Laçin Mesire yerinde kamp attım. Mesire yeri olmasına rağmen çok keşfedilmemiş bir yer. Ağustos ayının sonunda bizden başka kimse yoktu. Geceleri aşırı karanlık oluyor mutlaka yanınıza kafa lambası alınız. Ateş yakmak için çevrede bir sürü kuru ağaç mevcut, yanınıza alacağınız bir balta ile gece boyu yakmak için stok yapabilirsiniz.

  Nasıl Giderim

  Ulaşım kendi araçları ile gidecekler için Google maps üzerinden konumu aşağıda paylaşıyorum. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler için Eskişehir otogarından ilçe terminalinin olduğu yerde bölgeye giden araçlar mevcut. Bildiğim kadarı ile saatleri çok değişken, telefonla bilgi almak yerine kampa çıkmadan bir gün önce otogara gidip direk köye giden şoförlerden bilgi almanızda fayda var.

  Bölgede Neler Var

  Her doğaya çıktığımda olduğu gibi köy kahvesinde bir muhabbete tutuştuk. Kahvedekilere sorduğum sorunların başında bölgede vahşi hayvan var mı? oldu. Evet bölgede ayı ve kurt varmış zaten daha önceki yürüyüşlerde de bölgede kar üzerine ayı izlerine rastlamıştım. Ama kamp bölgesinde veya köyde hiç görülmemiş. Daha yukarı kısımlarda yaşıyorlar siz yine de ateşinizi canlı tutun.

  Mesire yerinde iki çeşme var. Ağaç içerisinde gelen su direk saf maden suyu çok hoş bir tadı olmasa tatmanızda fayda Laçin maden sularının kaynağından gelen sudur. Birde normal temiz içmek içinde kullanabileceğiniz çeşme mevcut. Ayrıca kamp yerinin sağında bir dere akıyor gece boyunca size su sesi eşlik edecek.

  Alışveriş

  Mesire yerine gelmeden önce Laçin köyünden geçeceksiniz köyde iki adet market mevcut yiyecek ve içecek olarak istediğinizi bulabilirsiniz. Köy kahvesinde de bir çay içmenizi tavsiye ediyorum. Bölgede çektiğim kahvaltı videosunu aşağıda bulabilirsiniz

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı