Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Sosyal Medya üzerinde en büyük ikinci kanal özelliğine sahip olup milyonlarca üyesi olan Youtube’da üye sayılarınızı arttırmak için belirli yöntemler mevcut. İlk olarak;

  Playlist

  Playlist, paylaşmış videoları ardı ardına gösteren bir dizelgedir. Playlist yaratmanız halinde videolarınız arama motorunda da ayrı bir şekilde görülecektir. Listenizde olan video ile akalı arama gerçekleştiren biri o videoyu izledikten sonra, diğer paylaşmış olduğunuz videoları da izleme olanağına sahip olacaktır.

  Üyelik Almak

  Üyelik Alma, videolarınız görüntülenme oranının artmasını sağlayacak belki de en etkin yöntemlerden biridir. Youtube’a eklemiş olduğunuz tüm videolar bildirimler aracılığıyla kanalınızın üyeleri tarafından görülebilecek ve bu paylaşmış olduğunuz videolar kanalınıza üye olanların açılış sayfalarında görülecektir. Üye sayınız ne kadar fazlaysa, görüntülenme oranınızda o derece artış gösterecektir. İnsanların kanalınıza üye olmasını gereklidir. Bunu sağlamak için de paylaşmış olduğunuz videoların alt kısımlarındaki açıklama bölümlerine yapacağınız küçük anımsatmalarla kanalınıza üye olunmasını talep edebilirsiniz “Abone olmayı unutmayın” gibi.

  Youtube'da İzlenme Oranı

  Bülten

  Videolarınızı kanalınıza ekliyorsunuz ve aheste bir şekilde üye sayınızda artış oluşuyor. Youtube üzerinde üyelerinizle iletişim kurmak adına yaklaşık iki sene önce bülten hizmetini getirdi. Düzenleyeceğiniz bültenleri sayfanıza yüklemek şartıyla takipçilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Unutmayın, nitelikli iletişim sosyal medya için merkezi konumdadır.

  Videolarınıza Yanıt Vermek

  İzleyici oranını arttırmak için etkili yöntemlerden biriside videolara, videonuzla karşılık vermek. Paylaştığınız videonun altına link koymayı düşünebilirsiniz. Youtube’da mevcut olan videonun alt bölümüne kendi çektiğiniz videonuzu referans olarak gösterip yanıt verebilirsiniz ve bu referans aracılığıyla gelen kullanıcıların size abone olmasını bekleyebilirsiniz.

  Video Etrafına Anımsatmalar

  Videolarınızı Youtube’da paylaştıktan sonra, videolarınız altına “Follow me” ya da “Subscribe me” gibi anımsatmalar koyduğunuz takdirde görüntülenme oranının da artmasında önemli rol oynayacaktır.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı