Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  WordPress’i çok seven Google yeni bir ortaklığa adam attı. Artık wordpress sitelerinizde yazı veya video eklerken resimlerinizi direk Google Fotoğraflar hesabınızdan çekebileceksiniz. Google Fotoğraflardaki görsellerinizi wordpress yönetici panelinde medya ekranında göreceksiniz.

  Bu özellik sayesinde hem sunucunuzda aşırı yükleme yapmamış olacaksınız hem de resimler yüklenirken Google hızı ile yüklenecek.

  wordpress.com’da Google Photo Aktif Etmek

  Başlamak için, wordpress.com’daki medya kitaplığınızı açın ve medya kaynağı açılır menüsünü seçin. Ardından, google kütüphanenizden fotoğraflar seçeneğini seçin

  Bunu ilk yaptığınızda bağlan düğmesine basarak Google hesabınıza bağlanmanız gerekir.

  Bağlandıktan sonra, wordpress.com Ortam Kitaplığı son Google fotoğraflarınızı göreceksiniz. Kullanmak istediğiniz görüntüyü seçin, Ekle düğmesini tıklayın ve yazı ve sayfalarınıza ekleyin.

  Kendi hostunda wordpress alt yapısı kullanan arkadaşlarda bu özelliği kullanmak için wordpress jetpack kullanmalılar.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı