Blog

  WooCommerce ve Google Merchant

  Yazıyı Değerlendirin

  Google Merchant uygulaması ürünlerine reklam veren e-ticaret siteleri için geliştirilmiş bir reklam modelidir. Bir ürün ile ilgili reklam verdiğinizde o ürünün arama sonuçlarında sizin ve diğer reklam verenlerin ürünleri görülmekte müşteri kolayca fiyat karşılaştırması yapmaktadır. Ayrıca sitenizdeki ürünleri inceleyen ama satın almayan misafirleriniz için ürünleri daha sonrada onlara gösterebilirsiniz.

  Aşağıda LG 32MB17HM 32″ olarak arama yaptığımda aynı ürünü değişik fiyatlar ile farklı sitelerde görebilirsiniz.

  WooCommerce ve Google Merchant

  WooCommerce Google Merchant Entegrasyonu

  Sitenizdeki ürünleri bir xml linki ile çıktı vermelisiniz. Eklediğiniz yeni ürünler ve mevcut ürünlerde yaptığınız fiyat değişilikleri direk arama sonuçlarında görünmesi lazım bunun için bir Merchant hesabınız ve bu hesaba bağlı AdWords hesabınız olmalı ürünlerinizi bir feed uygulaması ile Merchant’da göstermelisiniz.

  WordPress e-ticaret sitenizde Google Merchant kullanmak ürünlerinizi Google arama sonuçlarında göstermek isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı