Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Her işletme onları sektörlerindeki diğer işletmelerden ayıracak bir web sitesi açmak istiyor. Ancak her gün 822.240 web sitesi internete bağlanıyor ve şu an çevrimiçi olan 644 milyon web sitesi var. Hepsi ziyaretçilerin ilgisi için şiddetle savaşıyor, ama kaç tanesi gerçekten bunu başarıyor? Bir web sitesi başlatmayı düşünüyorsanız, öncelikle bu korkutucu gerçek ile yüzleşin. Hatta ondan daha kötüsünü söyleyelim;, ziyaretçiyi elde ettiniz ama onu hatalarla dolu bir web sitesiyle karşıladınız. İşte bu işinizin daha başlamadan bittiğini gösterir.

  Şimdi siz iyi bir haber verelim:

  Bu hiper-rekabetçi savaşta sizi ileriye götürmek için, uygulanabileceklerin bir listesini hazırladık. Bu ipuçları zaman zaman temel görünebilir, ancak doğru kullanılırsa harikalar yaratabilirler.

  Metin Düzenleme

  Yazım hataları utanç vericidir. Bir ziyaretçinin web sayfanıza geldiğini düşünün, yalnızca endüstri adını yanlış yazdığınızı öğrenmek için. Artık bu ziyaretçinin ürününüze veya hizmetinize inanması için süreci daha zor hale getirdiniz, çünkü daha doğru düzgün yazamıyorsunuz. Buna karşı alınabilecek önlemler vardır; web sitesi eklentileriyle yazım hatalarınızı düzeltebileceğinizi unutmayın.

  Açılış Sayfası İncelemesi

  Netlik iletişimin anahtarıdır. İnsanların ortalama 8.25 saniye süren bir dikkati vardır. Bir ziyaretçi sayfanıza ulaştığında, bu kısa süre içinde web sitenizin amacını anlatmanız gerekir. Ürününüzün ne yaptığını öğrenmek için hiç kimse yardım kılavuzunuzu kullanmaz.

  Web Sitesini Korumak

  Test edilebilirlik

  Siteniz iyi görünüyor; rönesans dönemi resimlerine rakip olabilir. Arkadaşlarınız web sitenizin ne kadar iyi göründüğünden bahsetmeyi bırakmıyor. Bununla birlikte, tasarım üzerinde çok fazla durmuş olabileceğiniz ve kullanılabilirlik konusunda yeterince fazla şey yapmamış olabilir misiniz? Size” bir web sitesini boz ” deseler ilk yapacağınız kullanılabilirliğini bitirmek olurdu. Bir ziyaretçinin herhangi bir görevi tamamlamak için geçmesi gereken adımları test etmek her zaman iyi bir uygulamadır. Nereye takıldıklarını öğrenin ve süreci basitleştirmeye çalışın.

  Basit ve Duyarlı Tasarım Seçimi

  Google, Facebook, Twitter ve tüm önemli web sitelerinin ortak özelliği nedir? Tasarım denizine düşmezler. Bir ziyaretçinin web sitenizi (görünüşüne göre) yargılamak için kullandığı sadece 50 milisaniyedir. Bu nedenle aklınızdaki fikirlerle uyuşmayan tüm karmaşık tasarımları kenara bırakın. Duyarlı ve bütün ortamlardaki cihazlara hitap edebilecek bir tema veya şablon seçin. Bu günlerde yere top atsanız, cep telefonlarına bakan insanlar göreceksiniz. Flurry Insights’a göre, mobil cihazlarımıza bakarak günde 3 saatten fazla zaman harcıyoruz. Yukarda saydıklarımıza daha kurulum aşamalarında dikkat ederek web sitelerinizi bozulmaya karşı korursunuz.

  Sürdürebilir Güvenlik

  Web sitenizin sürdürebilir bir hale gelmesi için düzenli olarak bir iş planı çıkartarak bir uzmandan destek almanız sizin faydanıza olacaktır. Mevcut yapıyı korumak ve yeni teknolojileri uygulamanız gerekir.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı