Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Gelişen teknoloji ile birlikte insanoğlunun yaşantısı da buna paralel olarak şekilleniyor. Tüm bu yaşantının içerisinde bilişim sektörü-dijital dünya önemli yer edinmiş durumda.

  Alışkanlıklarından vazgeçemeyen insanoğlu bu alanda da önceden kazanmış olduğu alışkanlıklar doğrultusunda hareket ediyor. Ne var ki bütün bu alışkanlık edinilmiş davranışlara önemleler arayan ve bu noktada sistemler geliştiren şirketler hem insanoğlunun şekillenmesine hem de kaliteli olanı ayakta tutma, destekleme yönünde çalışmalar yapmaktadır.

  Dijital dünya alanında içerik üretmek ve bu içerikleri gerek sistemlere gerekse içeriğin muhatabı okuyucuya beğendirme, yararlı olabilme ve amaca ulaşa bilme yolunda birçok şeye dikkat edilmesi gerekiyor.

  İnternet siteleri için içerik üretmek kolay olduğu kadar zor, verimli olabilecek ölçüde olduğu kadar tamamen verimsizde olabiliyor. Emek ve çalışmaların boşa gitmemesi için dikkat edilmesi gereken, kolay ve önemli birçok nokta var fakat en azından olmazsa olmazları göz ardı etmemek gerekiyor. Bütün bunlar internet sitesinin hangi alanda içerik ürettiğine bağlı olarak değişiklik gösterirken tüm internet siteleri için geçerli olan ve değişmez kurallar mevcuttur. Bu kuralları geçerli kılan internet sitelerinin bulunmuş oldukları sunum alt zeminidir.

  Web İçerik

  Bu noktada web alanların güçlü bir yapı ile ortaya çıkmasını sağlayacak olan bazı hususlar verimliğin ana şartlarındandır. Editör bu noktada taviz vermemelidir.

  Araştırmacı Olmak

  Konu ile ilgili alanda meraklı ve sorgulayıcı davranmak. Konunun araştırılması ve geçmişten günümüze var olan yapısını bütün olarak ele almak.

  Güncel Olmak

  Yapılan araştırmaların ve edinilen bilgilerin zaman göre şekillendirilerek, var olan doğruya edinilmiş olan yeni bilgiler ile ilave edilebilecek olan doğrular var ise uygun bir şekilde konuyu yeni bilgiler ile bütünleştirerek suna bilmek.

  Sürekli Olmak

  Yapılan tüm çalışmaları bir kerelik değil belirli periyodik aralıklarla düzen olacak bir düzlemde kalıcı olabilme yönünde şekillendirmek.

  Kopya İçerik Olmamalı

  Tüm içerikler güncellik noktasında kesinlikle kendi içerik yapısını korumalı, kopya içerikten uzak olmalı. Bu noktada elbette ki içerik takip sistemlerinin, içerik takibi noktasında eksikleri ya da takibin yapılma şekli yönünde açıkları olabilir. Bu açıkların şuan için kapatılma imkânı olmadığına göre, mevcut sistemde istenene en uygun olan içerik en verimli olan içerik olacaktır.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı