Blog

  Seo’da Pinglemenin Önemi Nedir?

   2 Kasım 2018 Seo Yorum Yok
  Yazıyı Değerlendirin

  Günümüzde birçok arama motoru bulunmakta ve birçok kişi için vazgeçilmez bir ansiklopedi ve kütüphane işlevi görmektedir. Merak edilen, akla takılan, bilgi alınmak istenen, bazen ders ve ödev araştırmalarında ya da kişi, kurum ve kuruluşların araştırılmasında bu arama motorları her kesim tarafından kullanılmaktadır. Bu araştırmalar ister yemek tarifi olsun ister alıveriş sitesi, bunların hepsi buraya yazıp buralardan aranmaktadır. Bu aramalarda pinglerin önemi çok büyüktür ve ping SEO döngüsünde başka sitelerin sizin sitenizden haberdar olmasını sağlamaktadır.

  Pinglemenin Önemi

  Ne İşe Yarar?

  Arama motorlarının ve SEO döngüsünün sizin sitenizden haberdar olması için o sitelere ve arama motorlarına ping atılması yani pinglenmesi gerekir. Bu noktada kaliteli hizmet veren ping alanında uzman yerlerden yardım almanın önemi çok büyüktür. SEO’lardaki pinglemeler güncel olmalı sitede değişiklikler olsa bile arama motorları bunları hemen fark etmeli, tekrardan pingleyerek arama motorları bunlardan haberdar edilmedir. değişiklik olmuş bir sitede birçok eski bilgi vardır ve bu eski bilgiler istenmemektedir, bu unla beraber arama motorlarının çok geniş veri tabanları bulunmakta ve her saniye bu veri tabanlarına yeni bilgiler girilmekte ve gelişmektedir. Bunları yakalamak ve geride kalmamak, her saniye güncel olan bu motorlarda sitelerin kendi güncelliğini koruması çok önemlidir.

  Anahtar Kelime Ve Site Sırası

  Arayan kişi aradığı konu ile alakalı birçok kelime yazar bu kelimeler arasında anahtar kelimelere göre tavsiye edilme, beğenilme, tıklanma gibi birçok parametre devreye girerek sizin sitenizin üst sıralarda ve ya alt sıralarda yer alacağı yani görünürlüğü belirlenmektedir. Bu tür parametre ve hesapların olduğu arama motorlarında gerek sitenizin gerek aradığınız bilgilerin, arama yaptığınız konu ve kelimeye en uygun olarak, en iyi şekilde yönlenmesi ve yönlendirilmesi için pingler ve pingleme kullanılır ve önemi büyüktür.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı