Blog

  Seo nun Gelecekteki Durumu

   4 Ocak 2019 Seo Yorum Yok
  Yazıyı Değerlendirin

  Seo; search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelen ve arama motorlarında sitenin üst sıralara yükselmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Bu çalışmalar site içi ve site dışı seo çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her bir çalışma farklı işlevlerde kullanılsa da amaçları aynı olmaktadır. Web sitesinin üst sıralarda görünmesi, daha çok ziyaretçi yani müşteri çekebilmesi asıl amaçtır. Günümüzde artan ticaret, reklam, üretim ve geliştirme imkanlarından faydalanmak isteyenler online olarak alım satım işleriyle uğraşmaktadırlar. Dolayısıyla teknolojinin de gelişmesi sonucu bu gibi olanaklar daha çok yapılabilir hal almaktadır.

  Seo

  Seo ve Seo Çalışmaları

  Seo arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme çalışmalarının genel adıdır. Seo çalışmalarının başarıya ulaşabilmesi için öncelikli olarak iki önemli nokta vardır. Bunlar doğallık ve popülaritedir. Kişi sitesinin tasarımını ne kadar iyi ve ilgi çekici hale getirirse o kadar çok ziyaretçi çekmeyi başaracaktır. Aynı zamanda doğal ve doğru bilgileri paylaşmak, yapay kullanımlardan kaçınmak, siteyi sürekli güncel tutmak da ziyaretçilerin devamlılığını sağlamakta yardımcı olacaktır. Popülariteyle ise kişi sürekliliği sağlamalı ve güncel trendleri takip ederek ziyaretçilere yansıtmalıdır. Bunları başardığı takdirde de web sitesi dışarıdan da seo desteği alarak kısa süre içerisinde hedeflediği noktaya gelecektir.

  Seo Sektörünün Geleceği

  Seo sektörü reklam ve pazarlama konusunda son yıllarda ciddi oranda ivme yakalayan sektörlerden biridir. Günümüzde üretim ve üretim sonucunda da oluşan ürünün pazarlanması ve satış alanı yaratılması için çeşitli reklamlara ihtiyaç duyulmaktadır. İnternet siteleri de bu ürünler için Pazar alanları oluşturmakta ve ürünlerin satışı için hem üreticiye hem de müşteriye kolaylık sağlamaktadır. Ancak üreticilerin doğru stratejiler uygulaması da ürün satışı konusunda büyük avantajlar sağlayacaktır.

  Üretici kendisine ait web sitesini seo çalışmalarıyla destekleyecek ve siteyi üst sıralara çıkararak müşteri çekmeyi başaracaktır. Reklam sektörünün gelecek dönemlerde daha da artması, pazarlama ihtiyacının olması Seo sektörünün geleceğini o kadar şekillendirip netleştirecektir. Arama motorlarında yapılan tüm iyileştirme ve geliştirmeler de seo çalışmalarıyla mümkün olacak ve seo sektörü de kendisini gittikçe yenileyip geliştirecektir.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı