Blog

  Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

   14 Eylül 2018 Seo Yorum Yok
  Yazıyı Değerlendirin

  Web sitesinin ziyaretçi sayısını artırmak için yapılması gereken bazı temel seo ayar işlemleri vardır. Örneğin web sitesinin tasarımı kullanıcı dostu olmalıdır. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar için tasarım ve sadelik oldukça önemlidir. Tasarımda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus gözü yormayan açık renklerin tercih edilmesidir.

  Sitenin tasarımının yanında erişilebilirliği de yüksek olmalıdır. Sitede aradığını bulamayan kullanıcı siteyi terk eder. Bu durum ise ziyaretçi kaybına neden olur.

  Web sitesinde gösterilen her görselin mutlaka yükseklik ve genişlik değerine sahip olması gerekmektedir.

  Bunun nedeni tarayıcıların, genişlik ve yükseklik değerleri belirtilmemiş görselleri öncelikle tam ekran olarak açması ve daha sonra da gerçek boyutlarında açmasıdır. Bu olay kullanıcıların zaman kaybetmesine neden olmaktadır.

  Seo Ayarları

  Web Sitesinin Kaynak Kodları Optimizasyonu Etkiler mi?

  Oluşturulan web sitesinin kodlarında hata bulunmaması önemlidir. Kodlarında hata bulunan sitelerin arama motorlarında ilk sıralarda çıkma ihtimali düşmektedir. Web sitesinde dinamik tag kullanımı da önem arz etmektedir. Title tagı ile siteye başlık girilir. Bir web sitesinde başlık oldukça önemlidir ve web sitesinin içeriğiyle alakalı olmaz zorundadır. Description tagı ise sayfaya birkaç cümlelik açıklamalar girmemize ve web sayfasını kısaca tanıtmamıza olanak sağlamaktadır.

  Okuyucuların dikkatini çekebilecek cümleler ile sayfaya yapılan ziyaretçi sayısı artırılabilir. Keyword tagı ise web sayfamızın içeriği ile alakalı anahtar kavramların eklendiği bölümdür. Bunların yanı sıra sitenin linkleri de sitenin içeriğine ve karakterine uygun olarak belirlenmiş olmalıdır. Gereksiz kelime kalabalığından kaçınılmalıdır.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı