Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Sektörel piyasada en büyük rekabet gücü satıştan geçmektedir. Hangi sektörde olursanız olun, bulunduğunuz sektörün lideri olmak, alanınız da zirvede olmak istiyorsanız, satışlarınız rakiplerinize göre açık ara farkla önde olmak zorundadır.

  Sektörün Devleri

  Şuanda bulunduğu zirveye adım adım gelen sektörün devlerinin hangi yolları izleyerek büyüme kaydettiklerine bakıldığında bunun en büyük adımının satış ayağı olduğunu görülür. Markanızı doğru tanıttığınızda ve satış odaklı olduğunuzda sizde sektörün devleri arasında yerinizi alabilirsiniz. İşte bunun için yapılması gerekenler.

  Satış Hedefi

  Öncelikle bir satış hedefi belirlemeniz gerekmektedir. Ölçeğinizde ki rakiplerinizi baz alarak onların üstünde bir satış hedefiniz olmalı ki bu sizi sürekli olarak bir adım öne taşısın. Ancak satış hedefinizde en büyük etken rol fiyat ve satış kanallarıdır. İşte fiyat ve satış kanalları hakkında bilinmesi gerekenler.

  Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim?

  Satış Kanalları

  Satışları nasıl arttırırız sorusunun cevabı reklamlar, satış kanalları ve fiyatlardır. Öncelikle reklamlar birinci adımdır. Satış hedefinin tutmasında en büyük etki reklamlardır. Gerek İnternet ortamındaki reklamlar, gerek televizyon kanallarındaki reklamlar, gerekirse sokaklarda billboardlarda bulunan reklamlar seçenekler arasındadır. Aynı zamanda İnternet üzerinden satış müşterinin en çok tercih ettiği kolaylıklardan biridir. Satış hedefinizi yükseltirken reklamların yanı sıra kolay bulunabilir olması çok önemlidir. Günümüzde kolay bulunabilirlik demek İnternet üzerinden satış demektir. Ve tüm bunların yanı sıra uygun fiyat sunmanız gerekir.

  Uygun Fiyatlar

  Rakiplerinize göre daha düşük fiyatta ürün satmanız mümkün üstelik bunu aynı kalitede yapmanız da mümkün. Satış fiyatını tamamen satın alma gücü belirler. Alırken kazanmak deyimi buradan gelir. Satın alma yaparken en uygun fiyatlar üzerinden alımlar yapmalısınız ki, satış fiyatlarınızı rakiplerinizin altında olsun.

  Sonuç Olarak

  Piyasada tercih edilen bir ürünü satın alma kısmında uygun fiyatlar ile imal ederek, kolay satış ayağı olan İnternet satışı ile destekleyerek, reklamlar ile bu satışı duyurarak ve rakiplerinizin altında ki fiyatlara satarak satış hedeflerinizi günden güne büyütebilir ve sektörün devleri arasına adım adım ulaşabilirsiniz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı