Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  İnternet, günümüzün olmazsa olmazlarından. O kadar elimiz, kolumuz haline geldi ki, İnternetsiz bir yaşam düşünülemez oldu.

  E-ticaretin Gelişmesi

  İnternet kullanımının bu kadar yaygınlaşması, ticaretin de boyut değiştirmesine yani e-ticarete dönüşmesine yol açtı. E-ticaretin sağladığı kolaylık ve zaman tasarrufu, birçok insanı yerel mağazalar yerine internetten alışveriş yapmaya yönlendiriyor doğal olarak.

  İnternetten yapılan alışverişlerin bir alışkanlık ve gereksinim haline gelmesiyle birlikte, e-ticaret siteleri arasındaki rekabetin de inanılmaz boyutlara ulaştığı bir gerçek. Bu sitelerin, pazarda yer alabilmek ve sürekliliklerini sağlayabilmek için internet reklamcılığı ve pazarlama tekniklerini mümkün olduğunca kullanmaları gerekmekte.

  Pazarlamada İnternetin Önemi,

  E-ticaret sitelerinin sanal alemdeki bu kızgın rekabetten pay alabilmek için, dijital pazarlama yöntemlerini akıllıca kullanmaları çok önemli.

  Ürünlerini etkin bir şekilde tanıtmanın ve satışlarını arttırabilmenin yolu, reklam mecralarını etkili ve doğru bir şekilde kullanarak ürünlerini pazarlayabilmekten geçiyor. Ancak bu şekilde hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine ulaşma şansları bulunmakta.

  Bu reklam ve pazarlama faaliyetlerinin de farklı, dikkat çekici, hedefledikleri müşteri kitlesine uygun olması önemli unsurlar. Ama bu noktada, ellerinde o kadar çok alternatif var ki; sadece uygun ve etkili biçimde kullanabilsinler.

  Youtube, Pinterest, Facebook ve Instgram gibi sosyal medya kanallarında reklam vermek, çok fazla trafik alan fiyat karşılaştırma sitelerinde yer almak, Google adsense hizmetiyle farklı birçok sitede reklam yayınlamak, mobil uygulamalar yaparak farklı kanallardan müşteriye ulaşmak, çeşitli anketler düzenleyerek müşterilerin nabzını ölçmek gibi alternatifleri değerlendirmeleri mümkün.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı