Blog

    Yazıyı Değerlendirin

    Merhaba arkadaş bu sefer sizlere bir bisikletçinin yola çıkmadan önce sırt çantasına koyması gereken aletleri söyleyeceğim. Genellikle uzun yollarda başıma gelen en sık olay teker patlamasındır. Ben her 5 turumdan 4’ünde en az 2 sefer teker patlatmışımdır.

    Bunu önlemek için yol şartlarınıza göre lastik seçmelisiniz. Örneğin ben çamur lastikleri ile dağ yollarında dolaşıyorum ve o yüzden durumdan pek şikayet edemiyorum sorun bende.

    Teker patlamaları için piyasa da 10 TL civarında yama setleri mevcut bunlarla kolaylıkla işinizi görebilirsiniz. Set olduğu için içerisinde en az 2 levye, yine en az 6 tane yama, gerekiyorsa yapıştırıcı ve zımpara bulunmaktadır. Sizlere tavsiye edebileceğim yama setlerini aşağıdaki sitelerden alabilirsiniz.

    Patlamış tekerinizi tamir ettikten sonra hava basmanız için birde pompaya ihtiyacınız var. Yanınızda taşıyacağınız için hafif ve fazla yer kaplamayan bir şey olması gerekiyor. Yine aşağıdaki pompaları satın alabilirsiniz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı