Blog

  Organik Seo Yöntemleri Nelerdir?

   9 Şubat 2018 Seo Yorum Yok
  Yazıyı Değerlendirin

  Seo, Serarch Engine Optimizasyon kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Türkçe çevirisi Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde karşımıza çıkar. Organik SEO ise amaçlanan eylemin tümünü ifade etmektedir. Bir siteyi arama motorlarında üst sıralara çıkarma amacıyla adının alınması ile start verilip, legal yöntemlere başvurarak sosyal medya aşamasına kadar devam eden süreçleri kapsayan faaliyetlerdir.

  Organik SEO doğal çalışmaları kapsamaktadır. Manuel olarak uygulanan, sitenin backlinkler ile ilerlemesini sağlayan bir SEO çeşididir. Organik SEO çalışmalarında en çok uygulanan 5 yöntem vardır.

  İçeriklere Yorum Bileşeninin Eklenmesi

  Ziyaretçilerin ya da müşterilerin içerikler hakkında kafalarında birtakım sorular oluşabilmektedir. Bu soruları yorum kısmında sorarak yanıt bekleyeceklerdir. Sorulan bu sorulara açık ve net cevaplar vererek içeriğin tam olarak anlaşılması sağlanmalıdır.

  Organik Seo

  Yorum Bileşenin Kullanılmasına Dikkat Etmek

  Web sitesine zarar verme amacı taşıyan bir takım kötü niyetli kullanıcılar, otomatik yorum programları kullanarak siteye link bırakmaktadır. Bu hareketin önüne geçilmesi için Disqus eklentisi kullanılmalıdır.

  Kaliteli Ve Özgün İçerik Oluşturma

  Sitenizin arama motorlarının üst sıralarda yer alması özgün içeriklere bağlıdır. Bu konuda yapılacak en önemli adım bilgi sahibi olduğunuz alanda içerik oluşturmanız ya da sitenizi o yönde oluşturmanız olacaktır. Çok amaçlı portal yerine özel bir amaç ile yani niche bir site oluşturmak kaliteli içerik açısından önemlidir.

  İş Çizelgesi Hazırlamak

  İş çizelgesi yapmak sitenin sürekli gelişmesi için önemlidir. Yapılacak ilk adım başlangıç çizelgesi oluşturmaktır. Siteyi bilinçli bir şekilde oluşturduktan itibaren siteye ne kadar vakit ayrılacağı ne zaman içerik yükleneceği, rakip analizinin ne zaman ve ne kadar sıklıkla yapılacağı, site yedeğinin ne zaman alınacağı gibi tarihler iş çizelgesinde yer almalıdır.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı