Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Son dönemlerin popüler yaşam tarzı, ‘’Vintage’’ artık sosyal medyada! Yıllar öncesinde evimizin büyüklerinin dolabında bulunan kıyafetler ve aksesuarlar, şimdiki neslin yaşam tarzı haline geldi. Birkaç yıl öncesine kadar bu tarz kıyafetlere ulaşmak daha zorluydu. Fakat şuan çevremizde o dönemlere ait hissettirecek ürünler satan giyim mağazalarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu tarzı sevmeyen ve benimseyenler bile o mağazalarda kendisini kaybedebilecek güzellikte ürünler bulabiliyor. Gelişen sosyal medya sayesinde bu vintage butikler, instagram üzerinden de satışlarını gerçekleştirebiliyor. İnstagram’da varolan birkaç vintage butik önerisinde bulunmak gerekirse;

  Sentetik Sezar

  Vintage butiklerin ilk öncülerinden biridir sentetik sezar. Ürün yelpazesi oldukça geniş ve farklıdır. Kıyafetler, aksesuarlar ve birtakım objeler bulabilirsiniz. İnstagram’da @sentetiksezartaksim ve @sentetiksezarkadıköy olarak iki ayrı hesabı var.

  Vintage Modern Butik

  Vintage ve retro tarzlara meraklıysanız bu butiği mutlaka ziyaret etmelisiniz. Online mağaza olarak faaliyet vermektedir. İnstagram’ın ilk arama sonuçlarında gözüken başarılı ürünlere sahip bir vintage butik. İnstagram’da @vintagemodernbutik hesabından takip edebilirsiniz.

  Vintage Butikler

  Madam Mare Vintage

  Vintage sevenlerin popüler mağazalarından biridir. Cihangir’de bulunan sevimli mağazalarını yerinde ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. İnstagram’da @madammarevintage hesabından ürünlerini görebilirsiniz.

  Büyükannemin Sandığı

  Kadıköy’ün ve instagram’ın en iyi vintage butiklerin başında geliyor. Birbirinden farklı ürünlerine, ayın belli hafta sonlarında indirim uygulayabiliyor. İnstagram’da @buyukanneminsandigi ismiyle yer alıyor.

  Küf Vintage

  İzmir Alsancak’ta bulunan mağazayı birçok ünlü isim de yakından takip ediyor. Farklı şehirde yaşıyor olsanız da İzmir’e gittiğinizde uğramak isteyeceğiniz bir mağaza. İnstagram’da @kufvintage hesabından ürünlerini listeleyebilirsiniz.

  Şeyhane

  Eskişehir’de bulunan bir diğer güzel vintage butiği Şeyhane. Buranın bir özelliği, ürünlerinin bazen devamı olmuyor. Yerinde ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. İnstagram’da @seyhanevintage ismiyle bulunuyor.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı