Blog

    Google Adwords Satış Ortaklığı

      16 Mayıs 2018 Seo Yorum Yok
    Yazıyı Değerlendirin

    Google Adwords satış ortaklığı, internetten para kazanmanın en bilindik ve en güvenilir, en azından en yaygın yollarından birisidir.

    Google Adwords Nedir?

    Google Adwords, sitenizi üst sıralara çıkarmak için reklam vermenize yarayan bir sistemdir. Yani kendinizi en üst sıralara çıkarmanıza olanak sağlar. Kendi sitenizi reklam olarak verirsiniz. Google Adsense ile de bu yoldan para kazanabilirsiniz.

    Google Adwords

    Google Adsense Nedir?

    Google Adsense; Google’ın sunduğu bir tür reklamcılık hizmetidir. Bir diğer deyişle sitenizi, kanalınızı Google’a reklam vermesi için açıyorsunuz. Reklamlar sayesinde gelir sağlayabiliyorsunuz.

    Google Adsense satış ortaklığı ile Google iş birliği içinde freelance olarak evinizden çalışarak para kazanabilmek mümkün. Gelirinizi kendiniz şekillendirebilirsiniz, mevcut işinizin yanı sıra bir ek gelir olarak kullanabilir, hatta yeni işiniz haline getirebilirsiniz.

    Google Adsense’ten Nasıl Yararlanılır?

    Bütün bunlar için yapmanız gereken en önemli adım tabi ki de reklamlarınızı kullanıcıya ulaştırabilmektir. Eğer reklamlar kullanıcıya ulaşırsa hem reklam sahibi kazanır hem de siz kazanırsınız. Reklamların doğru kullanıcıya ulaşabilmesi için de işin içine anahtar kelimeler giriyor, diğer bir deyişle SEO

    SEO Nedir?

    SEO‘nun tam olarak çevirisi Arama Motoru Optimizasyonudur. Doğru kullanıcıya, doğru anahtar kelimeler ile ulaşırsınız. Eğer anahtar kelime havuzunuzu başarılı bir şekilde oluşturduysanız, kullanıcı arama yaptığında sitenizi, yani reklamlarınızı üst sıralarda bulabilecektir.

    Google Adwords’ten Nasıl Para Kazanırım?

    Google Adwords her ne kadar sitenizi üst sıralara çıkarmak için bir araç gibi de gözükse de buna yapacağınız yatırım size bir mağaza açarak yapacağınız yatırımdan daha çok gelir getirebilir!

    Google Adwords ve SEO sayesinde sitenizi, sitenizde pazarladığınız ürünü veya reklamlarınızı gerçekten sizi arayan kullanıcıya, müşteriye ulaştırabilirsiniz. Sitenize giren kullanıcı Google Adsense ile sitenize koyduğunuz reklamlara tıklar ve siz de gelir elde edersiniz. Sonuç olarak, eğer bir siteniz, blogunuz, kanalınız varsa, Google ile işbirliği içinde büyütüp; gelir elde etmeniz mümkün!

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı