Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Likya yolunda her yıl ortalama 12.000 insan yürümektedir. Tabi ki bu sayının %99’unu yabancı turistler oluşturmaktadır. Likya yolu birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 509 KM lik içerisinde harikalar barındıran dünyanın en iyi 10 uzun yürüyüş rotasının arasındadır. Fethiye’den başlar Antalya’ya kadar uzar. Bölgede 2016 sonbaharında bende yürümeyi planlıyorum.

  geyikbayiri

  Likya yolunun başlangıç noktası olan Geyikbayırı, dünyanın en iyi 5 kaya tırmanış bölgeleri arasındadır. Ayrıca bölgede çok sayıda da yabani hayvan yaşamakta.

  Bölgedeki ana kaya bandının üstündeki 67 hektarlık alana maden arama ruhsatı verildi. Bölgede madenciliğin başlaması ile birlikte doğal yaşam alanları tahrip olacak, yöredeki hayvancılık tarım alanları ve yaylacılık faaliyetleri kötü etkilenecek, önemli su kaynakları kuruyacak.

  Ruhsatın iptali için change de başlatılan kampanya geçen ay sonuç vermiş ama yinede bölgedeki gelişmeleri FACEBOOK sayfasından takip edebilirsiniz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı