Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Evden çalışan insanların sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Kazancın en kolay yolu olarak bilinen evden çalışma sistemi hemen hemen her insanın ilgisini çekmeye başlamıştır. Ancak bazı insanların ısrarla bir iş ortamı oluşma çabası bu durumu biraz zorlaştırmaktadır. Buna rağmen insanlar evden çalışarak kazanç sağlamaya yönelik fikirleri değerlendirmeye devam etmektedir. Her geçen gün genişleyen bu sistem bazı insanların tek kazanç kapısı olma özelliği de göstermeye başlamıştır.

  Evden yapılacak işler arasında en verimli ve kazancı bol olan iş yazılım sektörünün sunduğu işlerdir. Özellikle mühendisler bu konuda çok fazla ilerleme kaydetmektedirler. mühendisler birden fazla alanda faaliyet gösterebilirler. Bu yüzden hemen hemen her işlerini evden çalışarak yapmayı tercih ederler. Böylelikle birden fazla sektörde aktif rol oynama şansı yakalarlar.

  Mühendislerin Evden Çalışma Gerekçesi

  Mühendislerin evden çalışmak için sunduğu bazı gerekçeler insanların ilgisini çekmeye başlamıştır. Bu gerekçelerden biri de birden fazla alanda faaliyet göstermek istemeleridir. Bu şekilde kazançlarını iki katına çıkarmayı hedeflemektedir. Ayrıca bu kazançları doğrultusunda evden daha rahat ve stressiz bir şekilde çalışma imkanı da yakalayabilirler. Bu faktörler onların bu alanda daha hızlı gelişmelerine de olanak sağlamaktadır.

  Bu tür imkanları diğer insanlarda değerlendirmeye başlamışlardır. Ev bazı insanlar açısından iş ortamı olarak görülmeye başlamıştır. mantık olarak az çalış çok kazan sloganı benimsenmeye başlanmıştır. Bu sayede çalışma hayatındaki stres azalma eğilimi ortaya koymuştur. Çoğu insan evden yaptığı işlerden sağladığı kazancı diğer işlere oranla daha fazla bulmaktadır. Çünkü zahmetsiz ve stres ortamı olmadan elde edilir.

  Mühendisler Neden Evde Çalışır

  Mühendisler genelikle ev ortamında çalışmayı tercih eden insanlardır. Çünkü mühendis olmak birden fazla alanda bulunmayı gerektiren bir meslektir. Mühendislik çok geniş bir kavramdır. Hemen hemen her alanda bilgi sahibi olmayı da gerektiren meslekler arasında yer almaktadır. Bu yüzden geniş ve kapsamlı bir eğitimden geçirilirler. Bu eğitimler sonucunca sağladıkları başarılarla meslek üzerine çalışmaya hak kazanırlar. Evde çalışmayı tercih etmelerindeki sebep ise birden fazla alanda aktif olarak çalışabilmektedir. Bu şekilde mesleklerinin gereği olan bilgi birikimlerini korumuş olurlar.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı