Wordpress ve WooCommerce Eğitimleri

Ortalama 5

WordPress Eklenti Yükleme

WordPress siteniz için wordpress.org adresinde 40,000’e yakın eklenti bulunuyor. Bunları web sitenize yüklemek için;

Yönetim paneline girin, eklentiler > yeni ekle sayfasına geliniz. Burada wordpress tarafından öne çıkan, popüler, önerilen, favori eklentileri bulabilirsiniz.

Ya da “Eklentilerde Ara” kısmını kullanarak istediğiniz eklentiyi yükleyebilirsiniz. Eklentiyi bulduktan sonra “Şimdi Kur” butonuna basarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Sistem sizde ftp bilgilerinizi isteyebilir, bilgileri de girdikten sonra yüklediğiniz eklentiyi aktif etmek için Yönetim Paneli > Eklentiler sayfasından aktif edebilirsiniz.

Eklentiyi wordpress.org sitesinde değil başka bir kaynaktan da satın aldıysanız, .zip formatında sıkıştırıp, Yönetim Paneli > Yeni Ekle > Eklenti Yükle sayfasından sunucunuza aktarabilirsiniz.

wordpress-eklenti-yukleme

1. Eklenti arama kategorileri

2. Eklenti arama kutusu

3. Eklenti kurma başlatma butonu

4. Bilgisayardaki eklentiyi yükleme

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı