Wordpress ve WooCommerce Eğitimleri

Ortalama 3.8

WooCommerce > Ayarlar > Vergi

WooCommerce eklentisinde çok gelişmiş vergi ayarları yapabiliyorsunuz. İstediğiniz kadar vergi türü ekleyip, yüzde oranlarını belirleyip ürünlere göre ilgili vergi türünü seçip uygulayabilirsiniz.

woocommerce-vergi

1. Vergileri Etkinleştir: Vergilendirmeyi ve vergi hesaplamalarını etkinleştir.

2. Girdiğiniz Fiyatlar: Bu seçenek ürün fiyatlarını etkileyecektir. Bunu değiştirdiğinizde mevcut ürünlerinizde güncelleme yapılmayacaktır.

3. Vergi Hesaplama Dayanağı: Bu seçenek, vergi hesaplaması için hangi adresin kullanıldığını belirler.

4. Varsayılan Müşteri Adresi: Bu seçenek, müşterilerin varsayılan adresini (eklemedikleri sürece) belirler.

5. Nakliye Vergisi Türü: İsteğe bağlı olarak hangi vergi sınıfının nakliye vergisi olduğunu kontrol edin veya boş bırakın, böylece nakliye vergisi sepetteki öğelere dayanacaktır.

6.Yuvarlama: Her satırda yuvarlama yerine ara toplam düzeyinde vergiyi yuvarla

7. Ek Vergi Türleri: Ek vergi sınıflarını aşağıya listeleyin (satır başına 1). Vergi sınıfları varsayılan Standart Oran’a eklenecektir. Vergi sınıfları ürünlere atanabilir.

8. Fiyat Sonek Görünümü: Ürün fiyatlarınızdan sonra göstermek için bir metin tanımlayın. Örneğin fiyatlandırmanızı açıklamak üzere bu metin “KDV” olabilir. Ayrıca takip eden yöntemlerden birini kullanarak ikameli fiyatlara sahip olabilirsiniz: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

Aşağıdaki görselde bir vergi oranının nasıl ayarlanacağına örnek bulabilirsiniz.

woocommerce-vergi-standart-vergi

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı