Wordpress ve WooCommerce Eğitimleri

Ortalama 3

WooCommerce İndirilebilir Ürünler

WordPress e-ticaret eklentisi WooCommerce ile sanal ve indirilebilir ürünlerin satışını da kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Sanal ve indirilebilir ürünleri sitenize nasıl yükleyeceğinizi aşağıda anlatacağım.

woocommerce-indirilebilir-urun

1. Ürün eklerken bir numara ile gösterdiğim yerden sanal ve indirilebilir seçeneklerini seçmemiz gerekiyor. Sanal seçeneğini aktif etmezseniz, başarılı olan ödemelerde sipariş otomatik onaylanmaz. Eğer seçeneği işaretlerseniz paypal veya kredi kartı ödemelerinde, ödeme işlemi başarılı olduğunda indirme linki direk müşterinize mail ve hesabım sayfasından indirimi sağlanabilir.

2. Buraya ürünün stok kodunu yazacaksınız boş bıraksanız da olur.

3. İndirilebilir ürünün fiyatını buradan gireceksiniz.

4. İndirme olacak dosyayı bir sıkıştırma programı ile sıkıştırıp bu alandan sitenize yükleyiniz.

5. Buradan indirme sınırını belirleyebilirsiniz.

6. Ürün satın alma işlemi gerçekleştirildikten sonra ürün kaç gün içinde indirilebilir süresini buradan ayarlayabilirsiniz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı