Wordpress ve WooCommerce Eğitimleri

Ortalama 3.3

Gruplandırılmış Ürün

Gruplandırılmış ürün işinizi çok kolaylaştıracak bir WooCommerce özelliği. Paket satışlarında müşterinizin kafasını karıştırmadan işlemi yaptırabilirsiniz. Örneğin bilgisayar satışı yaptığınızı düşünelim, bir masa üstü bilgisayar topladığınız burada sitenize ürünleri tek tek girip bir ürün grubu altında toplayabilirsiniz. Müşteriniz ürün grupları içerisinde istediği ürün seçerek işlemini tamamlayabilir.

woocommerce-gruplandirilmis-urun

 

Peki Gruplandırılmış Ürün Nasıl Ekleyebilirim

woocommerce-urun-bilgisi-gruplandirilmis-urun

Yönetim Paneli > Ürünler > Ürün Ekle ekranına geliyoruz. “Ürün Bilgisi” kısmından basit ürünü “Gruplandırılmış Ürün” yapıyoruz. Basit üründe olduğu gibi ürün adı, açıklama kısmı, öne çıkan resim, etiket, kategori gibi bilgileri giriyoruz ve ürünümüzü yayınlıyoruz.

baglantili-urunler-gruplandirma

Bundan sonra gruba dâhil etmek istediğimiz ürünleri eklerken “Bağlantılı Ürünler” sekmesinden dâhil etmek istediğimiz grubu seçiyoruz.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı