Blog

  E-Ticaret Nedir?

  Yazıyı Değerlendirin

  E-ticaret, özellikle internet dünyasında ticarete başlamak için kurulan dijital bir alandır. E-ticaret, ticaretin dijitalleşen ortamda yapılmasıdır. E-ticarete yeni başlayanlara yardımcı olacak sistem ve öneriler bulunuyor. E-ticarete başlamak isteyenler hiç kaybetmeyecekleri başarı arzusuna sahip olmalılar. Böylece sürdürebilirliği sağlayarak başarılı olurlar.

  E-Ticaretin Önemi

  Dijital dünyanın en büyük icadı olan internet aracılığı ile tüketici ve üretici davranışları değişmeye başladı. Şu an olduğumuz günden yaklaşık 20 yıl önce ticaret yapmak çok daha riskli ve maliyetli bir iş iken şimdi çok daha kolay. Yalnızca internet üzerinden açılan sanal mağazalar ile satış gerçekleşebilmekte. Satışa konu olan bazı ürünler için depo dahi gerekmeyebiliyor. Ticaret süreci bu kadar kolaylaşmış ve maliyeti azalmış iken çok daha önemlisi hayatın yoğun temposu içinde alışveriş yapmaya imkân bulamayan kullanıcılar için son derece kolay bir sistem olan e-ticaret, her geçen gün hacmini genişleterek büyümektedir.

  E-Ticaret

  Dünya çapında e-ticaretin yaklaşık %25 oranında artması bekleniyor. Bir e-ticaret modeli seçilirken, tüketicilerin ihtiyaçlarını incelemek, pazar araştırması yapmak, hedef kitlenin eğilimlerini belirlemek bilinmesi gereken önemli verilerdir. E-ticaret çoğu şirket modeli için uygundur. Aynı zamanda düşük bütçeli reklamlar ile hedef kitle çok kolay genişletilebilir.

  E-Ticarette SEO’nun Önemi

  Özellikle SEO’nun önemini bir kez daha ortaya koyan e-ticaretin olmazsa olmaz şartlarından biridir. Doğru anahtar kelimeler ile üretici hedef kitlesine çok daha kolay ulaşabilir. E-ticaret çok büyük bir pazardır ve isteyen herkes bu pazara giriş yapabilir. Bu sebeple kullanıcının doğru ürünü bulması için, satıcının kendisini çok iyi ifade etmesi gerekir. Kullanacağı anahtar kelimeler, SEO alt yapısına uygun olmalı ve arama motorlarında en üst sıralarda yer almalıdır. Böylece müşterilere çok daha etkili ve keskin bir yolla ulaşılmış oluyor.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı