Blog

  Dijital Reklamcılık Nedir?

   11 Ocak 2018 Seo Yorum Yok
  Ortalama 4

  Hızla gelişen teknolojide dijital reklamcılık ön plana çıkmaya devam ediyor. Online ortamda yapılan dijital reklamcılık, sosyal medya, haber siteleri, reklam siteleri, paylaşım siteleri gibi alanlarda hızla kendine yer bulmaktadır. Ürünlerini daha çok potansiyel müşterilere ulaştırmak için dijital ortamda insanlara farklı seçenekler sunabilmek adına internet ortamında yapılan reklamlar daha fazla ilgi çekmeye başlamış durumda.

  DİJİTAL REKLAMCILIK HIZLA BÜYÜYOR

  Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) eğitimleri sayesinde interneti ve dijital ortamı en iyi şekilde kullanabilen üreticiler dijital reklamlarını çok geniş kitlelere ulaştırabiliyorlar.

  Her gün milyonlarca insanın takip ettiği sosyal ağlar üzerinden yapılan dijital reklamlar müşteriye en hızlı ulaşmak adına büyük mesafe aldılar. Facebook, Instragram, Google, Youtube, web siteleri, haber siteleri gibi alanlarda yayınlanan dijital reklamlar sayesinde üreticiler ürünlerini pazarlayarak olabildiğinde geniş kitlere hitap ediyorlar. Çok kıza sürede geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen dijital reklamcılık olabildiğinde geniş yelpaze ürününe sahip olarak müşterilerine farklı seçenekler de sunuyorlar.

  HIZLI VE GENİŞ KİTLEYE ULAŞMAK

  Reklam bütçesi açısından da son derece verimli ve hızlı olan dijital reklamcılık sayesinde hem üreticiler hem de müşteriler istedikleri ürüne farklı seçeneklerle birlikte sahip olabiliyorlar. Dijital reklamları yayınlamak için çok fazla seçeneğin bulunduğu internet ortamında yine üretici içinde bu reklamlara ulaşmak adına çok hızlı ve güvenilir alternatifler mevcut. Bir tıklama ile istediği ürünü birçok ebat ve renk seçenekleri ile karşısında görebiliyor. Arama motorlarında ve sosyal ağlarda dijital reklamların ön planda görünmesi ve ürünleri sergileyebilmek adına elbette profesyonellik gereklidir. Seo eğitimleri sayesinde daha etkin pazarlama yeteneğine kavuşarak geniş kitlelere ulaşmak hiç de zor değildir. Milyonlarca insanın günde saatlerce vakit geçirdiği devasa internet çarşısında dijital reklamların cazibesi oldukça artmış durumda.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı