Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Açık kaynak yazılımların en popüleri WordPress sitelerde iletişim vb. formlar oluşturmak için kullandığımız, en basit eklenti contact form 7 dur. Contact form 7 eklentisinde forum doldurup gönder dediğimizde, aynı sayfada sonuç mesajını görüyoruz. Forum mesajını aynı sayfada değil ayrı bir sayfada göstermek istiyorsanız aşağıda size vereceğim kodu kullanabilirsiniz.

  contact-form-7-tesekkur-sayfasi-eklemek

  Öncelikle wordpress sayfalar kısmından kendinize bir mesaj sonuç sayfası oluşturun ve yönetim paneli > iletişim sayfasında düzenlemek istediğiniz formu açın. Forum düzenleme ekranının en altına ilave alanlar diye bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa aşağıdaki kodu ekleyiniz. http://domain.com/contact-form-7-tesekkur yazan yere kendi teşekkür sayfanızın linkini yapıştırınız.

  Şimdide forumu gönder dediğimizde forum altında çıkan bildirim mesajını kaldıralım. Bunun içinde temanızın içindeki style.css dosyasını açın ve en altına aşağıdaki kodu ekleyiniz.İşlem bu kadar.

   

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı