Blog

  Ortalama 4.5

  İstanbul’da yaşayanlar için kamp yapma olanağı olan çok güzel yerler mevcut, bende bloğumda şehir içinde yaptığım kamp alanlarını deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

  İstanbul’da vapur ile gidebileceğiniz dört adet ada bulunuyor, maalesef 3 adada kamp yapmak yasak. Adalarda kamp yapmak için en uygun yer Burgaz Ada Marta Koyu’dur. Ada vapurları iskelelerini ve kalkış saatlerini BU linkten takip edebilirsiniz. Vapur ücretlerini de BU sayfada bulabilirsiniz.

  Kamp

  Bölgede taşlı bir sahil bulunmakta ben mayıs ayında gittim, denize girip güneşlenenler vardı. Ama İstanbul’un her yerinde olduğu gibi denizde çok sayıda denizanası mevcut. Biraz serinleyip güneşlenmek için ideal bir yer şort, mayo, havlu alınız yanınıza.

  Bölgeye çok sayıda kampçı gidiyor. Erken saate veya son vapurla giderseniz güzel bir yere çadır kurma şansınız daha fazla olacaktır. Ağaçlar arasında çok güzel gölgelik yerler var, birde daha çıkıntılı bir yeşil alan mevcut bu bölgeye de kamp atabilirsiniz. Çevrede bir sürü çalı çırpı olduğu için kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Ayrıca kamp yerine giderken marketten mangal kömürü de alabilirsiniz.

  Tüm kamp alışverişinizi iskelenin oradaki marketten yapabilirsiniz. Market çalışanları çok aşırı bir ilgi gösteriyor, küçük dükkânda çok fazla ilgi görmeniz sizi de şaşırtacaktır. Ve burada kamp yapmanın en güzel yanı bu bahsettiğim market telefon ile sipariş alıp kamp alanına siparişlerinizi getiriyor. Bu teslimat için de ekstra bir ödeme yapmıyorsunuz.

  Bölge ile ilgili sorularınız olursa aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

  Burgazada Marta Koyu Harita Konumu

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı