Blog

  Yazıyı Değerlendirin

  Bir alışveriş sitesi kurmak için toptan olarak ürünleri alacağınız yeri belirlemeli ve satacağınız fiyatı netleştirmelisiniz. Daha sonra kendinize bir isim belirlemelisiniz, isime bakıldığı zaman öyle bakıp geçilmeyecek bir isim olmalı insanın gözüne çarpmalı. Öncelikle İngilizce isimlerden ziyade Türkçe isimler kullanarak sitenize bir isim bulmanız sizin daha çok yararınıza olacaktır. Siteyi hayata geçirmek için bir firma ile görüşüp alan adı almanız ve sitenin tasarımının yapılması lazım. Site tasarımı en önemli konu çünkü bakıldığı zaman sönük, cansız renkler insanları siteden uzaklaştırır.

  Daha canlı ve hareketli renkler kullanmakta her zaman fayda vardır. Ana işlemler bittikten sonra size otomatik olarak siparişlerin gelineceği bir kod eklenmeli siteye. Ardından kodların nereye iletileceğini belirleyip kendinize siparişleri oluşturacağınız bir sistem kurmalısınız. Tüm işleriniz bittikten sonra siparişlerin gönderilmesi için bir kargo şirketi ile anlaşıp ürünleri direkt olarak alıcıya göndermesi için talimat vermelisiniz.

  Alışveriş Sitesi

  SİTE TASARIM

  Sitenin tasarımında her konu için alt başlık olmalı örnek olarak; teknolojinin alt başlıklarında bilgisayar parçaları, cep telefonu vs. gibi. Kullanımı kolay bir tasarım olması da önemli konulardan birisi. Siteye giriş yapanların sipariş verirken zorluk çekmemesi önemli. Alışveriş yaparken insanların basitine giden tasarımları ön plana sürmek daha güzel olacaktır.

  REKLAMIN ÖNEMİ

  Sitenizin reklamını görünür bir şekilde yapmak çok önemli. Örnek olarak çok tanınan bir sosyal medya sayfasına reklam olarak verdirebilirsiniz, değişik sosyal medya gruplarında tanıtım yapabilirsiniz. Sitenizin bir sosyal medya hesabının olması da tanıtım için şart.

Benim Hakkımda
Murat Bütün

Merhaba Ben Murat Bütün; Yaklaşık 10 senedir internet sektörünün içerisindeyim, bu süreç içerisin de tam zamanlı ve freelance (serbest) olarak bir çok firmanın alt yapısında görev aldım. Genel olarak web tasarım, yazılım ve seo (arama motorları optimizasyonu) işleri yapsam da, orta ölçekli grafik tasarım ve flash çalışmaları da yapmaktayım.

Yukarı